Εγγραφές μαθητών Α’ Γυμνασίου

Κατά το Διάστημα από Παρασκευή 1η Σεπτεμβρίου 2023 έως και Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2023 ολοκληρώνονται οι εγγραφές για τους μαθητές της Α’ Γυμνασίου. Παρακαλούνται οι Γονείς που ΔΕΝ προσήλθαν τον Ιούνιο να μεριμνήσουν εγκαίρως.

Απαραίτητα έγγραφα:

1. Απαραίτητα Στοιχεία (από εδώ κατεβάζετε την καρτέλα συμπλήρωσης)
  2. Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας (από εδώ) Προσοχή την συγκεκριμένη δήλωση την υποβάλλουν και οι 2 Γονείς εκτός αν Δικαστήριο ορίζει αλλιώς.
  3. Υπεύθυνη Δήλωση 2ης Ξένης Γλώσσας (από εδώ)
  4. Σε περίπτωση δικαιωματικής απαλλαγής από τα θρησκευτικά (Υπεύθυνη Δήλωση από εδώΠροσοχή την συγκεκριμένη δήλωση την υποβάλλουν και οι 2 Γονείς εκτός αν Δικαστήριο ορίζει αλλιώς.
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή ( από εδώ – Συμπληρώνεται από Ιατρό) και μπορεί να κατατεθεί μέχρι την έναρξη του σχολικού έτους
  6. Πιστοποιητικό γέννησης με επίσημη μετάφραση και φωτοτυπία Διαβατηρίου παιδιού και Κηδεμόνα (για τους αλλοδαπούς μαθητές)
  7. Υπεύθυνη Δήλωση για τα ΚΤΕΛ/ΤΑΧΙ (από εδώ) (για μαθητές που δικαιούνται μετακίνηση)