Πρόγραμμα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Τήνου σε συνεργασία με το “Χαμόγελο του Παιδιού” για την Ενδοσχολική Βία και τον Εκφοβισμό – Εκδηλώσεις για Εκπαιδευτικούς και Γονείς

Η υπεύθυνη των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού» βρίσκεται στην Τήνο την εβδομάδα 1-5 Απριλίου, μετά από πρόσκληση του Γυμνασίου.

Τη Δευτέρα και Τρίτη, 1-2 Απριλίου, θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτικές δράσεις για όλους τους μαθητές του Γυμνασίου, ενώ τις υπόλοιπες μέρες θα επισκεφτεί το 2ο Δημοτικό Σχολείο, το Δημοτικό Σχολείο Εξωμβουργου, το 2ο και 3ο Νηπιαγωγείο.

Παράλληλα, θα πραγματοποιηθούν δυο ενημερωτικές εκδηλώσεις για όλους τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς του νησιού μας. Την Τρίτη 2 Απριλίου στις 18.00 στο ΙΤΗΠ, σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς και την Πέμπτη 4 Απριλίου στις 18.00 στο Πνευματικό Κέντρο Αγίου Αντώνιου (Παλλαδα) για τους γονείς.